[Home Page]

Ohlédnutí za Prezentačními dny Praha 2002

Které z produktů, vystavovaných na Prezentačních dnech Praha 2002 poutaly největší pozornost návštěvníků?

   V rámci Prezentačních dnů Praha 2002 se v naší expozici společnosti SOKKIA největšímu zájmu návštěvníků těšily především systémy GPS.
   A to jak jednofrekvenční systém STRATUS - revoluční svým pojetím a použitou technologií, kompaktní a snadno obsluhovatelný, tak i dvoufrekvenční systémy RADIAN a RADIAN IS. RADIAN IS je nový systém, u kterého je anténa a přijímač integrován v jeden celek.
   Zájem poutala i současná novinka "E-Z Station", která je optimálním řešením při měření na stavbách. Jedná se o digitální teodolit s laserovým paprskem s možností měření délek na krátké vzdálenosti.
   Mimo novinek však návštěvníci již tradičně shlédli i stávající nabídku totálních stanic.

V. Kolomazníková, SOKKIA

vyvěšeno: 15.března 2002
  
  

Produkty, prezentované na prezentačních dnech v minulém týdnu, které nejvíce poutaly pozornost návštěvníkůna stánku GEUS, s.r.o.:
- prezentace předprodejní verze programu WinGEUS
- program GEOMETR pro Windows, verze 2.0
- totální stanice Trimble 3300
- radiostanice Motorola TA6222

Za Geus, s.r.o., Igor Nováček, 18. 3. 2002

vyvěšeno: 19. 3. 2002
  
  

Firma Hrdlička spol. s r.o. zde jakožto výhradní distributor značky NIKON Geotecs prezentovala především totální stanice. U našeho stánku nejvíce upoutala pozornost příchozích návštěvníků unikátní technologie, použitá u totálních stanic NPL-350 a NPL-820, která je založena na principu zaostřování laserového koaxiálního paprsku společně s ostřením dalekohledu. Díky této funkci geodet nemůže zaměřit jiný, než zamýšlený bod. Návštěvníci dále obdivovali i ruční turistické GPS stanice Garmin, které se svou relativně vysokou přesností zajišťují vynikající navigaci v terénu. Standardní pozornost vyvolaly drobné pomůcky pro geodety, jako např. ekologické signalizační spreje, stabilizační materiál nebo práci ulehčující odrazné terčíky vlastní výroby.
  

Petr KVĚT a Petr HLAVÁČEK, 26.3.2002

vyvěšeno: 27.3.2002
  
  

odpovědi dalších vystavovatelů
  

jméno

vyvěšeno:


Z časopisu Zeměměřič č. 4/2002
[Server] [Katastr Nemovitostí] [Geodezie] [GIS] [Pošta]