[Home Page]            

INVEX 2000
iDesign - vzdálenost nehraje roli


BRNO (9. - 13. 10. 2000): V centrální části pavilonu A1, který se již tradičně věnoval C-technologiím, se nacházela expozice firmy Autodesk věnovaná hlavní tématice označované iDesign. Každý návštěvník výstavy se mohl přesvědčit, kam směřuje vývoj design-procesu a jaká je vize projektování a komunikace v příštích letech. Společnost Autodesk oslovuje široké spektrum zákazníků od projektantů, návrhářů, stavebních inženýrů, architektů, geodetů až po manažery, kteří potřebují ve správný čas, správné informace pro uskutečnění důležitých rozhodnutí.

  V rámci expozice Autodesku působila celá řada partnerských firem prezentujících řešení z oblastí MCAD, AEC a GIS. Jednotlivá pracoviště doplňovaly dvě prezentační místnosti, ve kterých probíhaly po celý den přednášky. Velmi působivou atmosféru celého komplexu iDesign dokreslovalo kolo štěstí ve kterém si mohl každý zákazník odnést malý dárek.

  V prezentační místnosti věnované strojírenským řešením vzbudil podle očekávání velký zájem Autodesk Inventor, který je zcela novým programem pro modelování ve 3D. Jeho unikátní adaptivní technologie a mimořádně jednoduchý způsob ovládání přiváděly k nadšení stovky přítomných konstruktérů.

  Mezi další zajímavosti také patřil Autodesk Onsite - mobilní řešení pro GIS a Autodesk MapGuide ve kterém byl vytvořen návštěvní informační systém na webovských stránkách BVV. V oblasti stavebnictví portál www.buzzsaw.com, nebo portál http://PointA.autodesk.com poskytující potřebné informace pro prakticky každého uživatele řešení od Autodesku.

  Závěrem prvního výstavního dne uspořádala společnost Autodesk v prostorách expozice recepci u příležitosti uvedení produktové řady podporující iDesign, na které předal ředitel společnosti Autodesk ing. Josef Švenda pracovní stoly řediteli Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži ing. Petru Kvapilíkovi. Stoly sloužily na stánku jako pracoviště partnerů Autodesku a v současnosti jsou již aktivně využity při výuce na zmíněném gymnáziu, určeném pro sluchově postižené studenty.

  Asi se ptáte, podobně jako většina návštěvníků, co je to vlastně iDesign, nový produkt, nové revoluční funkce, připojení k Internetu, nebo vlastně co? iDesign samozřejmě souvisí s novými produkty a technologiemi, které Autodesk přináší, znamená ale především nové pojetí navrhovacího procesu, pojetí ve kterém musí být firma tak efektivní, jak je jenom možné, za pomoci Internetu, nových komunikačních prostředků a moderních navrhovacích systémů. Řešení firmy Autodesk již dnes podporují toto nové pojetí a tak umožňují každému uživateli vstoupit do nové éry - éry navrhování v prostředí Internetu.
   

Jiří Staněk & Martina Husková
Autodesk

    Vyvěšeno: 16.2.2001


Z časopisu Zeměměřič č. 1+2/2001
[Server] [Vime - Vite] [Pošta]