[pošta]             TOPOBASE k AutoCAD Map


    První propojení Oracle Spatial Data Cartridge a programu AutoCAD Map na trhu.
   C-Plan AG, akreditovaný GIS partner firmy Autodesk ve Švýcarsku, začal dodávat aplikaci TOPOBASE, jež byla vyvinuta jako nadstavba mapovacího softwaru Autodesku AutoCAD Map 3. TOPOBASE může ve spolupráci s databází Oracle a s jejím modulem Spatial Data Cartridge ukládat a manipulovat jednoduchými i komplexními geometrickými objekty AutoCADu Map.
   Podle firmy C-Plan nabízí kombinace AutoCADu Map 3 a TOPOBASE nové možnosti široké skupině uživatelů - obecním samosprávám, regionálním vládám, technickým službám, katastrálním úřadům a záchranným službám. Uživatelé budou moci ukládat informace vztahující se k historii jejich dat, budou moci spravovat geometrická data a jejich atributy v prostředí serveru, takže se sníží jejich duplicita a redundance. Navíc díky optimalizovaným rychlostem transakcí budou uživatelé schopni rychle manipulovat s milióny objektů. Aplikace také zajišťuje snadný import dat z produktů AutoCAD, Microstation, ArcView, Arc/Info, MapInfo a Atlas GIS do tabulek Oracle.
   Toto nové rozhraní pro Oracle SDC zjednoduší centrální ukládání a správu digitálních map i s nimi svázaných informací. Z mnoha podnikových IT systémů tak zmizí vážná překážka rychlejšího přenosu informací. Řešení je významnou inovací jednak schopností ukládat komplexní objekty ale také správou rozsáhlých datových souborů. Uživatelům AutoCADu Map tak nabízí širokou škálu nových příležitostí.
   C-Plan předpokládá, že TOPOBASE bude na trh dodávána s výměnným souborovým formátem Interlis (švýcarský federální standard) a bude obsahovat i formát SICAD. Toto řešení poběží jako nadstavba AutoCADu Map 3, bude k dispozici v angličtině a v němčině a pravděpodobně bude dostupné pro nezávislé vývojáře, aby s jeho využitím mohli implementovat specifická podniková GIS řešení.
Zdroj: Autodesk, http://www.c-plan.com  (zs)


Z časopisu Zeměměřič č. 1+2/99         [GIS]     [Internet]     [Server]