[pošta]             Využili jste vánoční slevy u Geodezie Brno?


    Mnoho elektronických "obchodních domů" láká zákazníky stejnými osvědčenými triky jako obchodníci v klasických obchodech. Slevy a soutěže se objevily na vánočním Web serveru www.vanoce98.cz
   Nabídka obchodování po internetu se stále rozšiřuje. Mezi nejdůležiější obchodní servery patří www.shoping.cz, www.stranky.cz a www.idnes.cz. Rizikem obchodování přes internet stále zůstávají platby platebními kartami. Po vyplnění patřičných údajů a odeslání objednávky můžete očekávat zásilku, kterou přinese Česká pošta, někdy i kurýrní služba.
   O našem obchodování na internetu jsme psali již minule (viz Zeměměřič 11+12/98). Pokusně jsme objednali mapu v elektronickém obchodě kartografické firmy SHOCart. Stejně dobře nakoupíte mapy i u Geodézie ČS v Liberci, nebo u Geodezie Brno. Zde jsme využili vánoční slevy a dobře nakoupili. Naštěstí mapy nejsou tak drahým zbožím, aby byla platba požadována platební kartou elektronicky.
   Náš Web server Zeměměřiče je připraven upozorňovat čtenáře Webu na slevy prodejců. Nemusí se jednat pouze o mapy, ale také o SW, geodetické přístroje a pomůcky. Tato možnost je připravena a jen čeká na svoji příležitost. Stále více čtenářů je připojeno na internet. Počátkem roku nás mile překvapil denní počet návštěv na našem serveru způsobený děním kolem našeho časopisu. Nalezli jste tam totiž nejnovější novinky, termíny a vysvětlení. Takový nárůst zájmu způsobí příště snad už jen rozdávání totálek zdarma.
  (zs)


Z časopisu Zeměměřič č. 1+2/99         [Internet]     [Kartografie]     [Server]