[pošta]             O pohár předsedy ČÚZK

Vodňany (9. 10. 1998): Třetí ročník tradičního turnaje v malé kopané "O pohár předsedy ČÚZK" zorganizoval KÚ Prachatice ve Vodňanech. Sjela se sem družstva sedmi státních úřadů a jedné geodetické firmy, aby se utkala ve dvou základních skupinách systémem každý s každým. Mezi favority turnaje patřily celky KÚ Prachatice a ZÚ Praha, které postoupily z obou skupin společně s KÚ Kutná Hora a KÚ Plzeň. O pořadí ve skupinách rozhodovalo: I. získané body, II. vzájemný zápas, III. skóre, IV. při rovnosti se kopaly penalty.
   Ze základních pravidel upravených pro tento turnaj citujme alespoň: hrají 4 hráči + 1 brankář, celkem může střídat 10 hráčů, hraje se o mantinely, rohy se kopají, nesmí se "malá domů", brankář nesmí vyhazovat míč přes půlicí čáru, žlutá karta = vyloučení na 2 min., červená karta = vyloučení do konce utkání, hrací doba – 2x10 minut ve skupinách, 2x15 minut od semifinále dále.
   Ve finále svedli oba favorité lítý boj, v němž si Pražané vytvořili více brankových příležitostí, avšak do vedení se dostali po autovém vhazování a následné střele k tyči Prachatičtí. Ještě v prvním poločase bylo vyrovnáno a zápas rozhodly poslední dvě minuty, kdy si dvěma brankami zajistili vedení domácí a obhájili tak loňské vítězství v turnaji. Vítězné družstvo obdrželo putovní pohár předsedy ČÚZK, ing. Jiřího Šímy, CSc. Dalším oceněným mužstvům věnovala poháry firma Geodest Strakonice s.r.o.

8. KÚ Klatovy

Letošní turnaj se oproti posledním dvěma ročníkům, kdy hrála pouze čtyři družstva, těšil většímu zájmu. Tento rok bylo přihlášených mužstev již deset. Věřme, že zveřejněním základních pravidel a informací o průběhu turnaje, získá tato příjemná profesně-společenská akce další zájemce. Hala minulých turnajů v Prachaticích již letos pro tolik účastníků nestačila, a proto se turnaj musel přestěhovat do Vodňan. Zde se zalíbilo i Pražákům, kteří sem ze Sedlčan přesunou 27. listopadu svůj mezinárodní turnaj.
   Spokojený se sportovními výkony, zázemím úrovní i organizací turnaje byl i předseda ČÚZK, který nám sdělil, že si velmi váží všech, kteří ve svém volnu turnaj připravili a i se ho zúčastnili.