[Home Page]   Turnaj O pohár předsedy ČÚZK


JIČÍN (6. 10. 2000): V pátek dne 6. října 2000 se uskutečnil již 5. ročník turnaje v sálové kopané O pohár předsedy ČÚZK. Pořádání se letos zhostil zcela bez problémů Katastrální úřad v Jičíně. Turnaj zahájil osobně předseda ČÚZK ing. Jiří Šíma CSc. za účasti přednosty OkÚ Jiřího Vitvara, který je svou původní profesí geometr.

    Základní skupiny probíhaly současně ve dvou halách. V jičínském sportovním areálu své zápasy ve dvou čtyřčlenných skupinách postupně sehrály KÚ ze Svitav, Ústí nad Orlicí, Prahy východ, Plzně, Příbrami, Rychnova nad Kněžnou, domácího Jičína a Geoprojektu Ing. Myslíka z Jičína. V hale SOU Lázně Bělohrad byla po odřeknutí účasti prachatického úřadu, který byl mírným favoritem turnaje, vytvořena jedna pětičlenná skupina složená z KÚ Pardubic a Kutné Hory, ZÚ z Prahy a dvou geodetických firem - Geodest Strakonice (obhájce loňského vítězství) a Geodézie Krkonoše. Jak je tedy z výčtu účastníků vidět, byl letošní ročník co do počtu účastníků rekordní. Poprvé startovalo 13 družstev a jak nám sdělili pořadatelé, byli připraveni i na 16, jenže se už nenašlo více KÚ, které by byly schopny postavit 5členné mužstvo na zápasy 2 x 10 minut. Některé týmy (např. ze Svitav či Prahy východ) přijely i se sborem fanoušků, takže jednotlivým utkáním nechyběla pravá sportovní atmosféra. Zápasy byly řízeny rozhodčími fotbalového svazu, takže i na úroveň zápasů bylo patřičně dohlédnuto. Rozdali i několik žlutých karet. Mezi jednotlivými halami existovalo telefonní spojení, takže všichni zúčastnění znali vývoj turnaje i v druhých halách.

    A jak vše dopadlo? V Jičíně ze základních skupin postoupily do čtvrtfinále KÚ Svitav, Plzně, Ústí a Rychnova, které mezi sebou sehrály zápasy o právo účasti v semifinále. Postoupily Svitavy a Rychnov nad Kněžnou, z Lázní Bělohrad to byl ZÚ Praha a Geodest Strakonice. Pořadatelský úřad přišel o svou účast ve čtvrt finále v posledním zápase s KÚ Rychnov nad Kněžnou 5 minut před koncem, kdy rychnovští vyrovnali na 2 : 2, takže po remíze s Prahou východ a prohře s Plzní byl z dalších bojů vyřazen. Ve finále se po semifinálových zápasech utkaly ZÚ Praha a Geodest Strakonice. Jasně zvítězila podnikatelská firma ze Strakonic. V utkání o třetí místo zvítězil Rychnov nad Svitavami. Pohár si odvážejí z rukou předsedy ČÚZK již po druhé za sebou a jak ing. Šíma podotkl v závěrečném proslovu, zatím není znám pořadatel 6. ročníku v roce 2001. Najde se úřad, který by byl ochoten se tohoto úkolu v příštím roce zhostit? Na rok 2002 to přislíbili po dokončení nové sportovní haly svitavští. Nejlepším střelcem byl s 8 vstřelenými brankami vyhlášen Miloš Sedláček z Geodestu Strakonice. Na soupiskách bylo registrováno celkem 108 fotbalistů, z toho 3 ženy (Drbohlavová - Jičín, Veselá - Kutná Hora a Potočková - Rychnov).

    Poděkování za přípravu turnaje patří kromě již zmíněných zeměměřických firem, které se zúčastnily turnaje, městu Jičín, SOU Lázně Bělohrad, Zeměměřičské pozemkové kanceláři ze Staré Paky, počítačové firmě PSGRAPH a OkÚ v Jičíně.

    Několik poznatků, které pořadatelé získali v průběhu turnaje. JUDr. Josef Šorf z Kutné Hory nakonec velice kladně hodnotil sloučení 2 skupin do jedné v Lázních Bělohrad, neboť si jejich tým zahrál 4 utkání a byl turnajem velice potěšen, přestože byl vyřazen již v základní skupině. Rovněž tak ing. Jaroslav Grabmuller z vítězného Geodestu nenašel na celém turnaji nějaký problém. Lukáš Michl ze ZÚ byl potěšen především množstvím i úrovní družstev.    

Ing. Pavel Řehák,
KÚ Jičín

    vyvěšeno: 4.12.2000


Z časopisu Zeměměřič č. 12/2000
[Server] [Víme - Víte] [Pošta]