[Home Page]

Seč 2001

SEČ (14. - 15. 11. 2001): Cílem již 7. mezinárodního setkání uživatelů bylo tradiční získání nejnovějších informací z dalšího vývoje produktů a služeb a vzájemné se seznámení s potřebami, ale i obličeji uživatelů a programátorů.

Společnost ATLAS, která letos oslavuje 11 let od založení, se pochlubila např. novým Atlasem DMT v AutoCADu®LT, vkládáním porostu do DMT, ale i spoluprací na projektu zaměření a vyhodnocení 20 km dlouhého železničního tunelu ve Švýcarsku. Zajímavé je, že do konkurzu o tuto zakázku "šla" menší švýcarská firma, která si produkty a společnost ATLAS nalezla na webu. Pomocí speciálního modulu Tunel by se vyhodnocovalo měření, v DMT Atlas se pak vytvořila rozvinutá plocha tunelu, a v ní se porovnávaly odchylky od projektu.

Početnými uživateli produktů ATLAS jsou zeměměřiči, kteří potřebují vrstevnice, hypsonometrii aj. Další skupinou jsou projektanti pracující s řezy, nebo projektující liniové stavby, produktovody, či pracující se sklonovitostí. Třetí skupina jsou uživatelé z oblasti výpočtů kubatur a poslední skupinou jsou volnočasové aktivity, kdy lze DMT využít pro cyklistiku, pohledové mapy atd. Produkty ATLASu jsou popsány na Webu. Důležité je však upozornění, že od příštího roku dojde ke zdražení o 20 %.

Během konference se představila i společnost Topol Software. Ta mimo jiné informovala, že geodetické společnosti často přidávají jako jakousi třešničku na dortu k výsledkům svých prací také vizualizaci zakázky. Děje se tak především ve Španělsku, ale i v Německu a nedávno pronikl Topol SW i do Turecka a do Jižní Ameriky. Předloni jsem se setkal s tímto přístupem k zákazníkovi i u brněnského Geodisu. Jednalo se o vizualizaci KPÚ a ne náhodou byl tento poster na konferenci odměněn jako vítězný.

Dalším protagonistou setkání byla společnost GEPRO, u které si vážím rodinného přístupu jak k zákazníkům, tak i k zaměstnancům. Proto jsme se dozvěděli, že nejnovějším přírůstkem této stabilizované středně velké společnosti čítající přes 30 kmenových zaměstnanců je malý Otakárek Doubrava narozený během Invexu. (Blahopřejeme).

Další důležitou skutečností v životě firmy je úspěšné vymalování kanceláří letos v září, dosažení úctyhodného počtu 1000 uživatelů produktů a služeb, velké zakázky ze slovenského katastru a novinka - rusky komunikující KOKEŠ pro nasazení v Lotyšsku nebo v českých společnostech zaměstnávajících cizince. K největším uživatelům produktů společnosti GEPRO patří kromě celé geodetické obce především obce, úřady a další organizace z oblasti informačních systémů.

Po 2 dny sledovalo 200 účastníků nejrůznější prezentace a workshopy pořádajících společností. Zaznělo přes 40 firemních a uživatelských prezentací. Zbyl čas i na tradiční diskuzní stůl i praktické ukázky a konzultace zájemců s programátory. Též proběhlo několik uživatelských školení a došlo i na posezení u sklenky dobrého vína či piva a nezbytnou nepovinnou noční koupel v Sečské přehradě.

Společnost GEPRO během celého roku vzorně informuje čtenáře Zeměměřiče o svých produktech a novinkách. I toto setkání bylo společnostmi Atlas a GEPRO připraveno výborně. Nezbývá než popřát nám všem více úspěšných a takto produktivních společností, více podobných setkání a spokojených uživatelů. Zanedlouho jim bude Seč malá a dva dny krátké. Jen do té přehrady se jich ještě vejde...

(rp)

vyvěšeno: 3.prosinec 2001


Z časopisu Zeměměřič č. 12/2001
[Server] [Vime - Vite] [Pošta]