[pošta]             Uživatelé SW ESRI a ERDAS si užívali


    PRAHA (7.–8.10.1997): V Kongresovém centru v Praze se jako každý rok sešli uživatelé produktů amerických firem ESRI a ERDAS, aby se dozvěděli, co se děje, a neobjevovali Ameriku zejména, když obě firmy jsou z USA.
    Celá akce měla zásluhou pořadatele (ARCDATA Praha) a sponzorů (Hewlett-Packard a Digital) dobrou úroveň.
    Vedle běžných uživatelů jsme zde potkali známé osobnosti z okruhu informatiky. Se svými přednáškami zde vystoupili i zástupci firem, které americké produkty dokázaly po česku využít.
    Mužům z pardubického GPlusu, soudě podle jednotné barvy jejich sak, se zřejmě líbí zelená. Možná proto, že se právě zeleň na jejich plánech moc neobjevuje. Na plánu Chvaletic z dílny GPlusu jsme si jí moc neužili.
    Živo bylo i u stánku hradecké firmy GEOS, kde mužem, kterého zná kde kdo, byl bývalý padagog a sjezdový lyžař Petr Dvořáček. Tady jsme potkali Sylvu Chmelařovou, která dříve, než se stala posilou ARCDATA, prožila jako dálková průzkumnice Země rok v zemi galského kohouta.
    Po oba dva dny si v Praze užívalo asi 300 uživatelů a technické výstavy se zúčastnilo 20 firem a dalších asi třicet vystavovatelů se představilo na panelech. (ps)


Z časopisu Zeměměřič č. 12/97         [obor]     [Server]