[pošta]             Našim uživatelům


    Uplynul rok od doby, kdy Inicia zahájila svou činnost. Během těchto dvanácti měsíců bylo opravdu co dělat. Mnoho věcí se stalo jak v naší kanceláři, tak i v kyberprostoru – Internetu, ale nejdůležitější událostí bylo to, že lidé začali přijímat Internet jako samozřejmou součást každodenního života i podnikání. Elektronická pošta, přenos souborů a WWW už nejsou doménou jen "počítačových bytostí", slouží především jako jednodušší způsob udržování kontaktu s obchodními partnery či přáteli a také jako médium pro publikování a získávání informací.
    Inicia se rozrostla ze čtyř nadšenců na osmičlenný tým a vypadá to, že se během dalšího roku opět rozrosteme, abychom mohli pokrýt poptávku po našich službách. Podařilo se nám dosáhnout během roku počtu 110 uživatelů, počet našich web klientů se zdvojnásobuje každé 3 měsíce a v okamžiku, kdy budou obecně přijaty standardy pro obchodování na Internetu, očekáváme ještě větší zájem.
    Naše firma ví, jak důležitým prvkem se Internet stal pro Vás, naše zákazníky. V nejbližší době plánujeme zdvojnásobení kapacity našeho připojení na páteřní síť Internetu. Naši technici se soustřeďují na promptní a účinnou technickou podporu (většinou zdarma), kdykoli se objeví nějaký problém. V porovnání s ostatními providery síťových služeb je naše technická podpora větší a důraznější, považujeme ji za jeden z hlavních důvodů, proč nám uživatelé dávají přednost.
    V následujících dvanácti měsících očekáváme velký rozvoj Internetu, takový, který ovlivní nejen to, jaký SW (prohlížeč) budete používat, ale takový, který bude znamenat dramatickou změnu užívání Internetu vůbec. Internetovský software bude uživatelsky daleko příjemnější a jednodušší a bude stále více integrován se stávajícím programovým vybavením Vašeho počítače. Také množství dostupných informací (a to i v češtině) se zdvoj- či zčtyřnásobí. Objeví se také mnoho internetovských nenákladných zařízení – adaptéry pro televizi, inteligentní telefony, digitální fotokamery, ze kterých můžete poslat Vaše obrázky e-mailem, dokonce herní konzole budou mít schopnosti připojení na Net. Inicia bude držet krok s tímto vývojem a mnohé z těchto novinek bude dodávat svým zákazníkům.
    Český Internet se také dramaticky změnil (hlavní změna spočívá v tom, že vlastně konečně funguje). V současné době, když navštívíte website, nic se neděje, dokud nekliknete myší na odkaz či obrázek. Další generace prohlížečů, zejména
    Internet Explorer verze 4.0 (který Inicia svým uživatelům zdarma poskytne), umožňuje interaktivnější práci, lepší integraci animací, jednodušší programování a automatickou aktualizaci informací na stránkách.
    Příkladem naší nové zajímavé služby představené v září je náš Retriever (objeví se při návštěvě naší stránky). Jde o automatický systém vyhledávání zajímavých titulů na Internetu, který se aktualizuje každý den. Shromažďuje více než 35 titulků ze zajímavých serverů na Internetu. Jedná se o první fázi projektu. Druhou fází budou osobní personifikované stránky, kdy si každý uživatel sestaví vlastní startpage pro svůj prohlížeč.
    Ať bude vývoj Internetu v následujících 12 měsících jakýkoli, budeme vždy "in“ a zaručujeme poskytování prvotřídních služeb za výborné ceny. Douglas Arellanes, ředitel

Douglas Arellanes
E-mail: douglas@ini.cz
Ředitel firmy INICIA, s.r.o.


Z časopisu Zeměměřič č. 12/97         [obor]     [Server]