[pošta]             Jak připojit celou Vaši kancelář do Internetu přes jeden modem?


    Jedním z našich řešení je připojení Vaší LAN do Internetu přes firewall či jinak – proxy server. Toto řešení umožňuje připojit více stanic ve Vaší kanceláři pomocí sdíleného modemu, zároveň představuje bezpečné připojení lokální sítě, která "není vidět do Internetu".
    Řešení "Office Internet" či "Office Internet NT" je pro Vás vhodné tehdy:

Popis řešení:
    Stanice jsou připojeny do Internetu přes softwarový proxy server umístěný na jednom z počítačů sítě, který zajistí konektivitu pro celou LAN. Proxy server s připojeným modemem na požádání vytočí číslo do Inicie, připojí se do Internetu a zajistí distribuci informací na jednotlivé počítače sítě. V tomto případě je možné pracovat na Internetu z kterékoli stanice na síti, a to i z více stanic najednou. Významnou skutečností je i ochranná funkce proxy serveru – tzv. firewall, který odstíní celou síť od případných nežádoucích přístupů z Internetu. Každý účastník může mít zaveden vlastní emailovou schránku (dodáváme řešení pro 5, 8 či neomezený počet uživatelů). Samozřejmou součástí řešení je zavedení vlastní registrované domény ve tvaru vasefirma.cz

Technické požadavky:


    Cena řešení záleží hlavně na počtu stanic v síti. Typický zřizovací poplatek pro řešení sítě s 5 počítači se pohybuje kolem 15-18 tisíc Kč, paušální měsíční poplatek činí 600 Kč na jednu stanici. Zřizovací poplatek zahrnuje instalaci, konfiguraci a zaškolení jak správce sítě, tak i jednotlivých uživatelů; měsíční paušální poplatek zahrnuje e-mail box, neomezený čas připojení, správu proxy serveru a telefonickou podporu.
    Na Vaše přání provedeme HW i SW upgrade Vašich počítačů, bude-li to třeba. Současný ceník námi nabízených modemů vhodných pro připojení podnikové LAN Vám na požádání zašleme. (reklamní článek)

Douglas Arellanes
E-mail: douglas@ini.cz
Ředitel firmy INICIA, s.r.o.


Z časopisu Zeměměřič č. 12/97         [obor]     [Server]