[pošta]             Ústředí pro východní Evropu přestěhoval Bentley do Prahy

    V r. 1994 se Bentley postavil na vlastní nohy a tím nastartoval svůj raketový vzestup). V r. 1996 již zaměstnával 600 lidí, obrat činil 130 mil. USD a evidoval více než čtvrt milionu licencí systému MicroStation. Ústředí firmy je v Extonu (Pensyvánie, USA), odkud se řídí aktivity v Severní a Jižní Americe. Centrála pro Evropu, Afriku a Střední východ je v Amsterodamu. Třetí centrum pro Austrálii a Dálný východ je od r. 1996 je v australském Melbourne. Je neobvyklé, že svůj rozvoj firma Bentley financuje výhradně z vlastních zdrojů.
    Pobočka v Praze vznikla sice až v r. 1995, ale systém MicroStation (MS) měl v ČR dobrou pozici již předtím. Dnes je v ČR asi 1 800 plných verzí MS, z toho 1/3 byla prodána v r. 1996. SW Bentley najdete např. v Armádě ČR, Českých drahách, ČÚZK, Škodě, Telecomu a Transgasu. V oblasti GIS má Bentley v ČR 19 vývojářských a prodejních partnerů. O dynamickém rozvoji v r. 1996 svědčí růst tržeb o 93 % - na 52 mil. Kč, což je 70 % obratu (všechny údaje včetně SR) ve východní Evropě - ČR, SR, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.
    Díky těmto výsledkům se centrála Bentley pro východní Evropu přestěhovala z Mnichova do Prahy a dnešní ředitel Bentley Systems ČR - Jiří Krátký - je zároveň jejím generálním ředitelem
(podrobněji - časopis 2/97 na s. 20).

Z časopisu Zeměměřič č. 2/97