[Home Page]
   GeoPol zadarmo na internetu !

Rozdávání software se v poslední době stalo velmi rozšířeným a díky internetu také nejjednodušším reklamním tahem většiny světových softwarehousů. Nyní má i český geodet k dispozici produkt, který si může zcela zdarma a v relativním klidu své kanceláře dle libosti zkoumat: trial verzi rozšířené nadstavby AutoCADu – GeoPol 2000 pardubické firmy GPlus s.r.o. Protože se ve skutečnosti nejedná o pravou nadstavbu, ale spíše o autonomní přístavbu grafických systémů, může nabízený software vyzkoušet každý, i když není právě obdivovatelem nebo uživatelem CADovských produktů Autodesku. Podmínkou je pouze 32 bitové prostředí Windows 95/98/NT/2000 v "rozumně" běžícím PC. Řada výpočetních geodetických funkcí používá grafiku pouze jako jednu z alternativ vstupů a výstupů a není na ní závislá. Asi každého napadne, že nemáme-li grafické prostředí, žádný program ke kresbě nepřinutíme. V tom případě nabízí fa GPlus všem zájemcům k seznámení 30denní plnou verzi AutoCADu 2000 (opravdu bez dalších omezení!) čili stotisícový software na měsíc zcela zdarma.

Od autorů GeoPolu by bylo nerozumné dávat k vyzkoušení plnohodnotnou formu programu. Funkční omezení jsou u trial verzí samozřejmostí a zájemce se s nimi musí smířit. Autoři navíc doufají, že zkoušející dodrží zásady slušného chování a při zacházení s duševní hodnotou budou ctít autorská práva a úmluvy. Vzhledem k snadné dostupnosti zkušební verze je zbytečné rozepisovat se o schopnostech programu. Každý se může na vlastní oči a monitor přesvědčit. Řada uživatelů starších verzí GeoPolu může pozorovat radikální změny v podobě i vybavení nového programu. Zarytí zastánci jiných grafických platforem mohou porovnávat "své miláčky" s konkurenčním řešením. Určitě uznají, že AutoCAD má již pevné místo i v geodezii. Autoři jistě uvítají veškeré konstruktivní připomínky zkušených zpracovatelů různých technických, tematických či základních map nebo projektových podkladů. Pro zájemce je speciálně zřízená e-mailová adresa: geopol@gplus.cz.

Pokud se někomu software zalíbí, není nic jednoduššího, než autorům poslat objednávku, a to i v případě zájmu o zkušební verzi AutoCADu. Pokud ne, stojí za to alespoň navštívit internetovou stránku fy GPlus – http://www.gplus.cz – která hýří mnoha zajímavými nabídkami především z oblasti GIS.

Reklamní článek firmy GPlus,
Milheimova 1846,
530 02 Pardubice,
tel./fax: 040/633 53 38-9,
tel.: 0603 87 43 75


Z časopisu Zeměměřič č. 3/2000
[Server] [GIS] [Internet] [Pošta]