[Home Page]   

Novinky v nabídce GPS firmy SOKKIA

Na letošním, 2. ročníku výstavy "Prezentační dny Praha 2001", která je mimo jiné zaměřena též na systémy GPS, představíme následující novinku v naší nabídce:

GPS Stratus

Pokud potřebujete pro vaše geodetické měření GPS přijímač, který by byl nejenom levný, ale i spolehlivý a jednoduchý, je tu Stratus - přístroj šitý přímo pro vaše potřeby. V Stratusu je plně integrován GPS přijímač, GPS anténa a baterie, což eliminuje potřebu kabelů! Velmi snadno ovladatelný software pro sběr dat, který je možno spustit na většině zařízení pracujících s operačním systémem Windows CE, ještě umocňuje výhody Stratusu. Dobíjitelná Li-Ion kamkordérová baterie nebo D-Cell bateriový blok, velmi odolný design a nízká váha dělají ze systému Stratus řešení, které zvýší vaši produktivitu a sníží náklady. Nechte se tedy ve stručnosti seznámit se Stratusem, pak poznáte, že je ještě lepší, než jste si mysleli...

  12kanálový (L1) přijímač Stratus s interní pamětí (4 MB) je určen pro statická nebo kinematická měření. Anténová Pinwheel technologie poskytuje mnohem spolehlivější, vůči multipath resistentní výsledky, než jste byli kdykoli zvyklí. Pro napájení Stratusu jsme zvolili nejmodernější kamkordérové Li-Ion baterie, běžně dostupné za velmi příznivé ceny. Tyto velmi malé a lehké baterie netrpí žádným paměťovým efektem a jsou dobíjitelné kdykoli. Pokud budete Stratus používat v kombinaci s kontrolerem na bázi Windows CE, komunikace může probíhat přes infračervené rozhraní na vzdálenost až několika metrů nebo přes klasický komunikační port.

GPS RTK

Mimo této novinky předvedeme již známý 2frekvenční systém GPS Radian, který lze použít pro všechny aplikace vyžadující nejvyšší nároky na přesnost. V RTK režimu pracuje systém na centimetrové úrovni, při měření pro postprocessing na úrovni milimetrové. Radian plně podporuje veškeré měřické GPS metody, ať je to statická metoda, rychlá statická metoda, Stop and Go a kinematické metody včetně RTK.   Přijímače Radian jsou standardně vybaveny PC kartami typu PCMCIA (4 Mb), které poskytují dostatečný prostor pro ukládání naměřených dat. V případě potřeby je možno dokoupit karty o kapacitě až 85 Mb.

Přijďte si systémy GPS prohlédnout na naši expozici v rámci výstavy "Prezentační dny Praha 2001", která se koná ve dnech 14. 3. 2001 a 15. 3. 2001 v atriu ČVUT FSV od 9:30 do 16:00. Těšíme se na vaši návštěvu!

   

Reklamní článek firmy: Sokkia, s.r.o.
Škroupovo nám. 9/1255, 130 00 Praha 3
tel.: 02/627 37 15, 627 56 26, fax: 02/627 38 95
e-mail:sokkia@icom.cz

    vyvěšeno: 8.3.2001


Z časopisu Zeměměřič č. 3/2001
[Server] [Geodezie] [GPS] [Pošta]