[pošta]             GIS... Ostrava '99 pro ty, co nepřijeli


    Ve dnech 25.-27. 1. 1999 se uskutečnil již 6. ročník konference s mezinárodní účastí GIS... Ostrava '99. Tuto již tradiční a mezi odbornou veřejností velmi vysoce ceněnou akci uspořádali VŠB-TU spolu s ČAGI a hlavním sponzorem, firmou DiGIS s.r.o., Ostrava.
    Konference probíhala ve dvou přednáškových sálech v areálu VŠB a měla určené zájmové sekce, které často probíhali paralelně, takže nebylo možné slyšet úplně všechno (jinak by konference trvala ne tři, ale alespoň 4 dny).
    Zúčastnil jsem se za redakci zeměměřiče i kvůli svému profesnímu zájmu o vše okolo GIS a Internetu. Jeden a půl dne strávených na jednotlivých přednáškách konference ani v nejmenším nelituji. Byla to doba zaplněná přísunem zajímavých informací, nápadů, nových myšlenek a přístupů. Velmi často se v diskusích ozvali lidé, kteří již někdy obdobný problém řešili a nyní měli možnost vzjemně konfrontovat své zkušenosti. Nebylo to prostředí konkurenční, ale spíše přátelské. (Možná to bylo i tím, že mnoho účastnáků byli zástupci ze státní správy.) Podle mého názoru byla konference perfektně zorganizovaná, časový posun, ke kterému také občas došlo, neznamenal žádnou pohromu. Myslím, že i příspěvky byly pečlivě vybrané, vhodně zvolené sekce a výborné bylo, že program konference včetně všech propozic byl přístupný na Internetu (ocenil jsem zvláště telefony ubytoven a hotelů v Ostravě). Jedinou věc bych do příštího ročníku doporučoval. Myslím si, že by bylo dobré, aby v přednáškových místnostech byl přístup na Internet. Jistě by tuto možnost přivítaly i vystavující firmy. Podle mého názoru bude v příštích letech příspěvků na toto téma přibývat a byla by tak možnost ukázat všem potencionálním uživatelům, že TO funguje a je to k něčemu užitečné.

    Závěrem bych i já chtěl poděkovat všem organizátorům za výbornou práci a popřát jim hodně sil a nadšení do dalších ročníků, kterých se, jak pevně věřím, opět zůčastníme. Děkujeme.

    Oficiální stránky konference naleznete na gis.vsb.cz, sborník konference si můžete zajistit u p. Adámkové, E-mail: dagmar.adamkova@vsb.cz
Komentovaný výběr některých příspěvků Co jsme slyšeli

    Doprovodné výstavy se zůčastnilo 9 firem, které zde představovaly své produkty a možnosti. Byly to:

Valda Škván


Z časopisu Zeměměřič č. 3/99         [GIS]     [Na úvodní stránku]