[pošta]            

Dipl. Ing. Kurt Wagner
* 26. 5. 1922
+ 20.12.1998

   Hluboce zarmouceni oznamujeme všem geodetům a motoristům, že dne 20. prosince 1998 ve věku 76 let zemřel po krátké nemoci Dipl. Ing. Kurt Wagner, ředitel Rallye GEOKART Dresden.
   Odešel jeden z pilířů mezinárodního motoristického hnutí geodetů. S Kurtem Wagnerem jsme spolupracovali plné čtvrtstoletí. V r. 1973 se prvně objevil v čele německých geodetů na startu VIII. GEODESIA RALLYE ČR a krátce nato byl pověřen zorganizováním podobné soutěže v Drážďanech. V r. 1976 stál u zrodu seriálu mezinárodních automobilových soutěží s názvem INTERPOHÁR GEODETŮ, do kterého byly zařazeny kromě GEODESIA RALLYE ČR a GEOKART Dresden ještě GEORAJD Katowice a GEORALLYE Pécs. V těžké konkurenci Interpoháru vždy dovedl svoji líheň talentů za reprezentací Československa na druhé místo.
   Vážíme si toho, že jsme mohli s člověkem tak vzácného charakteru, ozdobeného velkorysostí, životní moudrostí a zkušeností, upřímným přátelstvím a laskavostí, spolupracovat až do posledních chvil. Vždyť se podílel na přípravě GEODESIA RALLYE ČR i v letech 1997 a 1998. Jeho poslední návštěva u nás se uskutečnila při jeho návratu ze Slovakia Rallye v srpnu 1998, kterou absolvoval úspěšně jako spolujezdec se svým synem. Poslední pozdravy nám adresoval ještě ve svůj úmrtní den.
   Kurt Wagner nám bude velmi chybět, děkujeme mu za vše, čím nás obohatil, čest jeho památce!

   Ředitelství GEODESIA RALLYE ČR


Z časopisu Zeměměřič č. 3/99         [Katastr nemovitostí]     [Server]