[pošta]             Jako vystřelený šíp...


    Jako vystřelený šíp ho nelze vrátit, když vyletí z vašeho počítače odeslaný e-mail (elektronický dopis) prostřednictvím internetu. Sám jsem si již několikrát nevšiml, že náš "redakční elektronický pošťák" Pegasus Mail neodstranil automaticky odeslanou poštu ze své "přihrádky pošta k odeslání". Toto se dělo několik dní, až mi jeden mnohokrát obeslaný a naštvaný adresát napsal výhružný e-mail.
   V elektronické konferenci GIS (Zeměměřič č. 1+2/99, s. 38) čas od času omylem "prolétne" osobní korespondence dvou vysokoškolských pedagogů. Jedno neopatrné kliknutí myší způsobí, že se korespondence mezi Olomoucí a Prahou rozptýlí na 70 počítačů všech účastníků konference. Stane se. Není to nic hrozného.
   Nejšpičatější takto omylem vystřelený e-mail je asi slavný dopis jednoho doktoranta oboru G+K z pražských Dejvic. Dotyčný svému kamarádovi zaslal dopis, avšak omylem jej nasměroval na poštovního robota konference. Robot tento dopis ochotně (jak jinak) rozeslal všem diskutujícím po celé republice. Radím vám, dávejte si pozor. V dopise totiž stálo: "Tak jsem si v sobotu v noci s tou holkou dobře za..... (dále už je to nezveřejnitelné). (Vlastně to ani není moc vtipné, že? Nejlepší na tom je, že zmíněná "holka" TO zdaleka tak lichotivě neklasifikovala...).
  (lep)


Z časopisu Zeměměřič č. 3/99         [Víme - víte]     [Server]