[pošta]             Geovap má nové sídlo

    Firma Geovap vznikla na jaře 1990 jako jedna z prvních soukromou geodetickou společností v tehdejším Československu (první ve východních Čechách). Název Geovap je odvozen od jmen zakladatelů - "geodeti Vodehnal a Pešan.“ Již od začatku si Geovap stanovil dlouhodobý cíl - vybudovat firmu, která by patřila ke špičce nejen v regionu ale v celé republice. Od samého počátku se firma orientovala na digitální technologie, což v r. 1995 vyvrcholilo založením dceřiné společnosti GEOVAP SOFTWARE, s.r.o.
    Sídlo firmy GEOVAP, s.r.o. i GEOVAP SOFTWARE, s.r.o. je v Pardubicích. Pobočky najdete v Hradci Králové a Kolíně, navíc existují další dceřiné společnosti - Geovap Haná, s.r.o. v Prostějově a Geovap Žďár nad Sázavou, s.r.o. v Novém Městě na Moravě. Připravuje se otevření dalších kanceláří.
    Činnost Geovapu lze rozdělit do pěti základních oblastí:


    GEOVAP prodělal bouřlivý rozvoj o čem svědčí růst obratu a počtu zaměstanců. První rok činil obrat 1 mil Kč ve 3 lidech, v r. 1996 bylo dosaženo obratu 61 mil Kč s počtem více než 70 zaměstanců.
    Do září 1996 byly kanceláře firmy jižně od pardubického nádraží v budově AGROSTAVu. Odtud se počátkem října 1996 GEOVAP přestěhoval do nové pětipodlažní budovy na Čechově nábřeží, kde se v té době ještě stavěla nová budova KÚ v Pardubicích. V nové budově Geovap obsadil suterén, přízemí a první dvě poschodí, v kterých jsou rozmístěny:
    Zbylé dvě poschodí jsou zatím pronajata jiným firmám.

(další informace - časopis Zeměměřič 4/97 na s. 16)


Z časopisu Zeměměřič č. 4/97         [obor]     [Server]