[pošta]             Napravo totálky, nalevo vany

    Druhý ročník veletrhu Geomatica '97 proběhl na přelonu února a března v pražském Kongresovém centru. Setkal se s větším zájmem zeměměřických vystavovatelů i návštěvníků. Když srovnáme předjarní Geomaticu s prosincovou, zjistíme několik zásadních odlišností:


   Ostatně předseda ČSGK P. Polák to přiznal ve svém proslovu při zahájení a přislíbil pro příští ročník nápravu (necháme se překvapit). Tento nedostatek jen částečně nahradily prezentace firem Intergraph, Berit, Geus a Gefos.
   Ti, kdo pravidelně sledují novinky v nabídkách firem, letošní Geomatica ničím nepřekvapila. Opravdových novinek bylo poskrovnu.Většina vystavujících firem byla spokojena s termínem i organizací výstavy. Trochu rozpačité byly odpovědi některých vystavovatelů, když jsme se jich ptali na hodnocení účasti a zájmu odborné veřejnosti (asi tisíc návštěvníků). Všem vadila sobota, kdy si museli najít náhradní program (testování zařízení konkurence) nebo se navzájem navštěvovat. O budoucnosti veletrhu Geomatica rozhodne příští ročník - podaří-li zorganizovat doprovodné konference se zajímavým programem a přitáhnout víc vystavovatelů (hlavně nabízejících SW, zeměměřické služby aj. - aby zaměření firem více odpovídalo názvu) a tím i víc návštěvníků.

(podrobněji - časopis Zeměměřič 4/97 na str. 11-12)


Z časopisu Zeměměřič č. 4/97         [obor]     [Server]