[pošta]             Compex podruhé v Praze

   
    Letošní Compex (8.- 12. 4. 1997) nahradil již tradiční Computer Graphics. Nejde, bohužel, o rovnocennou náhradu a nelze zatím mluvit o jarnímu (pražskému) protipólu podzimního brněnského veletrhu Invex (druhého největšího veletrhu o informačních technologiích v Evropě). V porovnání s Invexem se zatím může Compex srovnat snad jen počtem oborů (270), do nichž je rozčleněn katalog. Rozmanité zaměření veletrhu, který se konal v obou křídlech a ve střední hale Průmyslového paláce pražského Výstaviště, přilákal na jedné straně odborníky, kteří zpracovávají data a cení je na mnoho milionů korun, na druhé straně děti, které si přišly zahrát do velkolepě vybavené herny časopisu Level.
    Z oblasti GIS zde vystavovaly např. firmy Intergraph, HSI, HSIcom, Bentley Systems, GISoft, Geodis Brno, GPlus, Arcdata, Autodesk, CADis, Aquion, Sitewell aj.
    Kromě vystavovatelů se pět dnů na veletrhu snad nikdo nepohyboval. Proto je těžké říci, co 38 hodin čistého času určených pro veřejnost vystavovatelům přineslo, kromě únavy.

Podrobnosti - časopis Zeměměřič 5/97 na s. 22


Z časopisu Zeměměřič č. 5/97         [obor]     [Server]