[pošta]             ČTYŘIKRÁT SE ZAMYSLI, ČTYŘIKRÁT ODPOVĚZ


    V lednu 1997 vyhlásila redakce časopisu Zeměměřič anketu, v které měli čtenáři určit, kterého zeměměřiče si v r. 1996 nejvíce považovali, jaká byla podle nich nejdůležitější zeměměřická událost roku, jaký článek v Zeměměřiči je loni nejvíce zaujal a v čem by se měl časopis změnit.
    Nejvstřícnějším zeměměřičem za rok 1996 totiž byl ing. Jan Zámečník (16. 6. 1913 až 8. 1. 1997). "I přes svůj vysoký věk neodmítl žádnou spolupráci, s komitétem pro FIG např. analyzoval Etický kodex a trvale se věnoval podpoře inženýrské geodezie," napsal nám ing. Milan Klimeš (Brno) nebo ing. Petr Polák (Praha) k tomu dodal: "Byl to vzácný člověk, odborník, který bohužel v lednu 1997 zemřel. Zemřel mezi svými zeměměřiči na semináři, kam jsem ho vezl autem. Byl to pro mne velmi smutný den."
    Událostí roku 1996 se podle výsledků ankety stalo první vydání Autoatlasu ČR 1:100 000 (Geodézie ČS, a.s. , Geodezie Brno, a.s.). Na dalších místech se umístilo vydání "katastrální vyhlášky" č. 190/96 Sb., kterou však provází protichůdný výklad pracovníky různých KÚ. Někteří z vás však marně na svou událost roku čekali. Nedočkali se ani vydání vícejazyčného odborného slovníku, o kterém se hovoří již téměř pět let ani na vydání zcela digitalizovaného plánu Prahy v Kartografii Praha. Jde patrně o čekání na zázraky.
    Za přínos roku 1996, o který se zasloužil náš časopis, někteří čtenáři považovali články o GPS, jiní o digitální katastrální mapě. Nejvíce čtenářů ocenilo naši Hitparádu KÚ.
    Z připomínek k obsahu Zeměměřiče vybíráme: "Uveřejňujte více článků o právních vztazích, pište o studiu na středních a vysokých školách, o základním bodovém poli, proč už nepíše Jan Bumba a tak podobně pokračovaly odpovědi na čtvrtý bod ankety."

Další informace - časopis Zeměměřič 5/97 na s. 24.


Z časopisu Zeměměřič č. 5/97         [obor]     [Server]