[Home Page]

Outdoorové mapy a průvodce

Oč vlastně kráčí na www.ov.cz/mod/mapy? Prvotní myšlenkou bylo vzájemné půjčování si map a průvodců z méně civilizovaných zemí. Mnozí z nás si jistě z dalekých zemí kromě krásných vzpomínek přivezli i mapy, o jakých se českým obchodům může jen zdát. Naše databáze na internetu nabízí mnohem více, a proto jsou zde i odkazy na naskenované mapky, plánky, náčrtky, průvodce, popisy výstupů.

Aby systém řádně fungoval, je nutné získat potřebné údaje a toto leží především na nás - zda dáme i ostatním cestovatelům vědět, že na adrese www.kocourek.cz/jezero.gif se nachází perfektní plánek Bohem zapomenutého kraje a na adrese nahorudolu.html je popsána trasa s úžasnými scenériemi přes hory a doly. Nebo že jste si přivezli parádní podrobné mapky toho nejvýchodnějšího cípu Ruska, o kterých žádný český obchod ani neví. Nebo alespoň kus zkresleného chaotického náčrtku, ale přesto nejlepšího na světě, protože nic jiného na světě neexistuje. Usnadníme tím pátrání dalším cestovatelům, kteří přijdou po nás, ale i sobě, protože je pravděpodobné, že zde jednou nalezneme i to, co sami budeme hledat.

Pokud jste si ze svých dalekých cest přivezli kromě krásných vzpomínek něco, co by mohlo dalším výpravám pomoci, zbytečně to neschovávejte před zraky ostatních.

Jiří Nouza
(student G+K, Fsv, ČVUT)

vyvěšeno: 3.září 2001


Z časopisu Zeměměřič č. 8+9/2001
[Server] [Kartografie] [Internet] [Pošta]