[Home Page]

Databáze osobností - celý rok

Databáze osobností na homepage Webu Zeměměřiče připomíná narozeniny a výročí kolegů jen týden dopředu. Co když ale nechcete během své čtrnáctidenní dovolené zmeškat žádnou gratulaci a nesledujete Web Zeměměřiče na svém mobilu?

Výročí osobností oboru - celý rok je veřejně dostupná stránka, kterou s oblibou využíváme v redakci, protože data u všech záznamů jsou uspořádány podle měsíců, kulatá výročí jsou červeně atd. Záznamy jdou zobrazit také po měsících podle data úmrtí, takže lehce zjistíte, že je to letos již 25 let, co zemřel Ing. Miloslav Ingeduld, nebo, že 100 let by se letos dožil Miloš Diviš, kterého pamatuji ještě jako 80.letého zaměstnance Kartografie Praha.

Říká se, že nejlépe slouží aplikace, které si lidi dělají pro sebe. Přehled výročí nám Ing. Petr Soukup programoval před lety přímo na míru a stále aplikace slouží bezchybně. Žel, pracuje pouze s daty, která se nám podaří sesbírat, takže stále v databázi chybí Rada ČSGK a je tam i spousta záznamů, kde známe pouze rok narození nebo úmrtí. Stejně tak zde spousta lidí úplně chybí, přitom záznam je bezplatný.
Zkuste se na stránku podívat a zkontrolovat sebe a vaše známé. Stránka Výročí osobností oboru - celý rok umožňuje i klasické vyhledávání v textu pomocí Ctrl+F.

Připomínám, že se jedná o společný projekt s časopisem GaKO a ČSGK.

redakce

vyvěšeno: 18.07.2013
ID článku: 4323
další informace:www.zememeric.cz/osobnosti/celyrok.php
www.zememeric.cz/osobnosti/


Z časopisu Zeměměřič č. 13-07a08
[Server]
Historie
Zajímavosti ČSGK
[Pošta]