LITOMĚŘICE (13. - 15. 10. 2000): Končí století. Století, které by mohlo být nazváno elektronickým, kosmickým, ale mohlo by to také být století, jehož symbolem je automobil. Jako vedlejší produkt automobilové davové psychózy vznikla i GEODESIA RALLYE. Letos 23. května je tomu třicet let, kdy bylo odstartováno první vozidlo na její trať. I když ono je to tak trochu jako s tou říjnovou revolucí. Nebylo to vozidlo, byl to moped Babeta (Ing. Hakl), jako druhý startoval Velorex a teprve třetí odjelo skutečné auto. A celá ta soutěž stála 800 korun včetně putovního poháru.
Urazili jsme za těch třicet let dlouhou cestu - kdyby to byla štafeta, vystačily by kilometry najeté v soutěži skoro na cestu na Měsíc a zpátky. Nestartují Babety a Velorexy a soutěž přijde na půl milionu.
Založili nebo pomohli jsme založit obdobné soutěže v Polsku, Německu a Maďarsku. To bylo slávy s Interpohárem geodetů! Všude zanikly, jen ta naše GEODESIA RALLYE chytla novou mízu a košatí se dál. Kdyby se obdobně vyvíjelo vše v naší republice, platilo by doslova to nerudovské "... jsou však i malé hvězdičky kol nichž se velké točí...".
Je to jistě větší či menší zásluha nás všech. A za to vám děkuji!
Vážíme si toho, že záštitu nad 36. GEODESIA RALLYE ČR opět převzal předseda Českého úřadu zeměměřického a katastrálního pan ing. Jiří Šíma, CSc. Osobní účast vedoucích osobností resortu zeměměřictví v průběhu celé soutěže vytváří předpoklady pro to, aby se soutěž stala opět důstojnou složkou společenského, sportovního i kulturního života v České republice.
Spojeným úsilím neformálního sdružení pořádajících podniků Vám chceme připravit nevšední zážitky kulturní (umělecká kvalita putovních trofejí, doprovodná výstava českých výtvarníků v galerii Hotelu**** SALVA GUARDA), společenské (zázemí soutěže na výstavišti Zahrada Čech, slavnostní večer po soutěži ve velkém sále Domu kultury), sportovní (návrat na tradiční trať v Českém středohoří v okolí Úštěka, zajímavá náplň soutěžních úkolů) i čistě motoristické (prezentace modelů dodávaných GM OPEL do České republiky).
Program soutěže je koncipován tak, aby nebyla omezena ani možnost individuálního vyžití účastníků soutěže v krásném prostředí Českého středohoří a Zahrady Čech (např. městské památkové rezervace Litoměřice, Terezín a Úštěk, zámky Libochovice a Ploskovice, památná hora Říp apod.).
Srdečně vás zvu k účasti. Aktivní nebo pasivní - to je vcelku jedno. Hlavní je být při tom!
Těším se proto s vámi všemi na shledanou v Litoměřicích ve dnech 13. - 15. 10. 2000.
(zakl)
Z časopisu Zeměměřič č. 5/2000 | ||||